BİYOGRAFİ

1967 yılında Zonguldak Devrek’te doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Devrek’te okudu. Anadolu Üniversitesi Mahalli İdareler Bölümünü bitirdi. 1990 yılında Devrek Belediyesinin açmış olduğu sınavı kazanarak Belediye Muhasebe Şefi olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla Muhasebe Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü ile Park, Bahçeler ve Cenaze İşleri Müdürlüğü yaptı. Son olarak Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunarak 2018 yılında emekli oldu.

 

Çalışma hayatı boyunca İçişleri Bakanlığı tarafından 1992 yılında Bakacakkadı Belediyesi, 1993 yılında Çaydeğirmeni Belediyesi ve 1995 yılında Özbağı Belediyesinin kuruluş çalışmalarında bulundu; bununla birlikte ilimiz dahilinde birçok belediyenin iş ve işlemlerinin yürütülmesi için görevlendirildi.

 

İlçemizde 1999-2002 yılları arasında Devrekspor Kulüp Başkanlığı, Kent Konseyi Kurucu Üyeliği yaptı; Türk Hava Kurumu ve Kızılay gibi sivil toplum örgütlerinde çeşitli görevler üstlendi.

 

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olabilmek için Devrek Belediyesindeki görevinden istifa etti ve memuriyetten ayrıldı. Ancak adaylığı gerçekleşmediği için memuriyete geri döndü.

 

2015 ve 2017 yıllarında 2 dönem üst üste Devrek Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanlığına seçildi ve aktif olarak bu görevi yürütmektedir. Ayrıca yerel bir gazetede Yazı İşleri Müdürlüğü ve yazarlık yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.